Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Kategorie Newsów Listopad 19 2019 16:00:12
Nawigacja
Strona Główna
histria strony
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Wymiana
da
ph;dsadasdsasdasfdaffsfdsaffssfdas
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 1,498
Najnowszy Użytkownik: Kaliniak1112
Pokemon
Balldex
Legendex
Pokedex(w remoncie)
Pokedex do pobrania
Pokemon filmy
Zemsta Mewtwo
Uwierz w Swoją Siłę
Zaklęcie Unown
Celebi: Voice of the Forest
Heroes - Latios & Latias
Jirachi: Wishmaker
Destiny Deoxys
Lucario and the Mystery of Mew
Pokémon Ranger and the Temple of Sea
The Rise Of Darkrai
Girantina , the sky warrior
Giratina i Strażnik Nieba LEKTOR PL
Opisy gier pokemon
Pokemon red/blue opis
Pokemon gold/silver/crystal
Pokemon emerald
Pokemon fire red/lg
Pokemon diamont/p
° Pokemon Gold/Silver/Crystal
Kody do Pokemon Crystal
Ataki które się uczą pokemony
Pokemon Fire Red/Leaf Green
Solucja
Legendarne poki
Kody na VBA
trenowanie poków vs secer
suicune lapania
HM
Pokemon HeartGold/SoulSilver
Legendarne poki
Pobranie pokemon Heart Gold ENG
POkemon hg do pobrania działające !!!!
Pokemon Ruby/Sapphire/Emerald
Tajne triki
Recenzja
Klonowanie poków
Battle fronter
Tajemniczy Shedinja Skamieliny(Mirage Tower i Desert Underpass)
Pokémon Diamond/Pearl/Platinum
jakie bale na jakie legendy
Regi w Platinum
KOdy action replay Do pokemon DIamond/Pearl
KOdy action replay Do pokemon Platinum
Instrukcja wpisywania kodów
Super save POkemon diamond do pobrania
Pokemon Platinum łapanie zapdos moltres articuno
POBIERANIE GIER POKEMON
Image Hosted by ImageShack.us
Forum
Forum strony
Let's play pokemon Fire red
To już 2 odcinek z serii let's play pokemon fire red
Nie będę robił już robił z tą strona ale będę
br dodawał masę poradników z pokemon gier
także zapraszam do subskrycji mojego kanału
dzięki temu będziecie na bieżąco z filmikami i zmotywujecie
mnie do robienia lepszych poradników

Kliknij Aby oglądać 2 odcinek


Zapraszam do oglądania mojego
pierwszego let's play z pokemon fire red


Kliknij Aby oglądać
poradnik


Swoją przygodę zaczynamy w domu, w Pallet Town. Gdy tylko się obudzimy, podchodzimy do komputera i bierzemy z niego POTION - to przedmiot, który jest w stanie uleczyć wybranego Pokemona. Na razie jest on bezużyteczny, jednak później z pewnością się przyda. Teraz schodzimy schodami na dół i wychodzimy na zewnątrz, by poznać trochę miasto Pallet.

Idziemy na północ - tam, gdy tylko wejdziemy w trawę, zaczepi nas Profesor Oak. Powie nam, iż niebezpiecznie jest włóczyć się samemu wśród takich wysokich traw. Idziemy z nim do jego labolatorium. Podchodzimy do niego, aby z nim porozmawiać - stoi obok niego nasz rywal. Teraz musmy dokonać wyboru swojego startowego Pokemona. Do wyboru są:

 • Bulbasaur - typ trawiasty. Doskonale radzi sobie z Pokemonami wodnymi, jednak nie znosi ognia. Po jego wyborze rywal będzie posiadał Charmandera na poziomie 5. Dobry wybór dla początkujących graczy - ma przewagę przy pierwszym, drugim i ósmym Gymie.
 • Squirtle - Pokemon wodny. Z łatwością radzi sobie ze stworkami ognistymi, ale nie jest mu łatwo z trawiastymi. Gdy go wybierzemy, przeciwnik będzie posiadał Bulbasaura na poziomie 5. Jest to Pokemon dla nieco bardziej zaawansowanych graczy. Ma przewagę w pierwszym, siódmym i ósmy Gymie, ale również wiele Gymów ma Pokemony, na które jest wrażliwy.
 • Charmander - stworek ognisty, który doskonale radzi sobie z typem trawiastym. Po jego wyborze rywal będzie posiadał Squirtle na poziomie 5. Bardzo trudny do wytrenowania Pokemon, dla osób kochających ryzyko i oczywiście wysoki poziom trudności. Ma przewagę jedynie w pierwszym Gymie.


Gdy już dokonamy wyboru swojego pierwszego Pokemona, a nasz rywal wybierze jego silniejszego odpowiednika (wszystko zostało wyjaśnione wyżej), idziemy w stronę wyjścia z labolatorium - zaczepia nas tutaj wróg. Czeka nas teraz pierwsza walka. Nie jest to bitwa najtrudniejsza - zarówno nasz Pokemon, jak i ten przeciwnika, ma dwa ataki - jeden zabierający obrażenia, a drugi - osłabiający wrogigo Pokemona lub wzmacniający naszego. Gdy tylko spadnie życie naszego Pokemona niemal do minimum, używamy POTIONa, wziętego uprzednio z komputera. Po pokonaniu przeciwnika zyskujemy 80 pieniędzy, a nasz Pokemon wbija level 6. Zaraz po stoczonym pojedynku wychodzimy z budynku i idziemy na północ (tam, gdzie wcześniej nie mogliśmy się udać). Zmierzamy na północ, przez trawy, aż dochodzimy do Route 1 (uliczki numer 1).


[Kanto] Pallet Town - Route 1


Tutaj nie mamy zbyt wiele do roboty. Rozmawiamy z pierwszym mężczyzną, po lewej od znaku. Jest to pracownik sklepu w Viridian City, od którego otrzymujemy POTION. Nie zważając na napotykane dzikie Pokemony (jeśli chcemy walczymy z nimi dla treningu, jednakże jeszcze nie możemy ich złapać) idziemy na północ do czasu, gdy dojdziemy do drugiego miasta w grze.


[Kanto] Viridian City cz. 1




W tym mieście nie mamy zbyt dużo do zrobienia. Jeżeli wcześniej walczyliśmy, idziemy do Centrum Pokemon (Poke Center). Jest to miejsce, w którym zupełnie za darmo możemy uleczyć wszystkie nasze Pokemony. Niestety, Gym w tym mieście jest zablokowany (przez bardzo długi czas), północną drogę blokuje leżący na ziemi staruszek, a na Route 22 nie ma na razie nic interesującego. Idziemy do sklepu (Mart) umiejscowionego po prawej stronie miasta - sprzedawczyni od razu do nas zagaduje, pytając się czy jesteśmy z Pallet Town. Daje nam przedmiot PARCEL, którego teraz musimy zanieść Profesorowi Oakowi. Natychmiast udajemy się na południe i Uliczką 1 dochodzimy do Pallet Town.




[Kanto] Pallet Town cz. 2


W tym momencie nie ma dużo pracy w tym mieście. Udajemy się do labolatorium, gdzie wdzięczny (za przyniesienie przedmiotu) Profesor daje nam Pokedex. jest to przedmiot, w którym znajdziemy informacje o wszystkich do tej pory napotkanych Pokemonach (miejsce, gdzie można je znaleźć, typ, krótki opis, itd.). Otrzymujemy również pięc Pokeballi, dzięki którym możemy łapać nowe Pokemony. Wychodzimy z budynku i udajemy się do domu naszego rywala (znajduje się on zaraz nad labolatorium). Rozmawiamy z Daisy i otrzymujemy od niej TOWN MAP. Jest to mapa całego świata Pokemon, przydatna zwłaszcza w późniejszym czasie. Teraz wychodzimy z budynku i ponownie udajemy się na północ, do miasta Viridian.












Teraz łapiemy kilka Pokemonów i trenujemy je, aby zdobyły nieco wyższe levele (około 10 wystarczy). Możemy również zakupić kilka Potionów czy Pokeballi w sklepie. Teraz, znajdując się w Viridian City, idziemy na zachód, do Route 22.

Na Route 22, w okolicznych trawach, mamy okazję złapać kilka rzadko spotyknych w późniejszych etapach gry Pokemonów (Spearrow, Mankey, Nidoran). Idziemy na północ, później dalej na zachód - po drodze spotykamy naszego rywala. Walczymy z nim: posiada on Pidgeya, Level 9 (Normalny/Latający) oraz swój starter na 9 lvl. Bez problemu radzimy sobie z nim (jeśli zastosowaliśmy moją poradę, żeby wytrenować Pokemony do 10 lvl) i zgraniami 280 kasy. Teraz wracamy do Viridian City, leczymy się i udajemy się na północ, do Drogi 2. Napotkany po drodze staruszek pokazuje nam, jak łapać Pokemony. Daje nam również przedmiot TEACHY TV.


[Kanto] Viridian City cz. 2 - Route 2

Na tej drodze nie ma praktycznie nic interesującego. Można za to złapać Caterpie i Weedle (ta możliwość pojawi się także w Viridian Forest, jednak tu jest to o wiele prostsze). Idzeiemy dalej, cały czas na północ, aż dochodzimy do budynku łączącego miasto z lasem. Przechodzimy przez niego i już jesteśmy w lesie.







[Kanto] Viridian Forest




Trafiamy do lasu. Jest to mroczne, aczkolwiek proste miejsce, w którym często można natknąć się na takie Pokemony, jak Weedle, Kakuna, Caterpie czy Metapod. Ponadto można tutaj złapać Pikachu (warto to zrobić i go trenować, bowiem to dobry i przydatny Pokemon). Jeżeli nie chcemy bawić się w walkę z trenerami, lecz pragniemy od razu wydostać się z lasu, musimy iść (od momentu wejścia): najpierw w prawo, w górę, w prawo, w górę, w lewo, w górę, w lewo, w dół, w lewo, w górę, w lewo, w dół, w lewo i wreszcie w górę. Ja jednak opiszę tę dłuższą drogę.

Na początku (po wejściu do lasu) idziemy w lewo, później w górę. Trafiamy do olbrzymich traw, w których znajdujemy Pokeball. Podchodzimy do niego, naciskamy A i pozyskujemy Pokeball. Wracamy teraz na początek (ścieżką po prawej lub idąc w dół) i idziemy w prawo, po czym skręcamy w górę. Pierwszy i drugi mężczyzna nic nam nie mówi, więc idziemy dalej. Walczymy z trenerem w kapeluszu, który zaczepia nas, gdy idziemy w górę. Po wygranej otrzymujemy 78 monet. Idziemy w prawo i w górę, po czym walczymy z drugim trenerem (ponownie Bug Catcher), za którego pokonanie otrzymujemy 84 złota. Cały czas idąc w górę, zabieramy leżące w Pokeballu ANTIDOTE. Idziemy w prawo, w górę i w lewo oraz walczymy z kolejnym trenerem (96 złota). Zmierzamy w lewo, potem w dół, ponownie w lewo, w górę. Pokonujemy trenera odwróconego w stronę drzew (na północy - otrzymujemy za niego 84 złota) po czym idziemy lewą ścieżką w dół. Skręcamy w lewo, potem w górę. Pokonujemy kolejnego Bug Catchera, ostatniego już w lesie, i dalej zmierzamy w górę. Wchodzimy do budynku i przechodzimy przez niego. Wychodzimy z lasu Drogą numer 2 i kierujemy się na północ. Trafiamy do nowego miasta.


 





Pewter City nie jest najciekawszym miastem: na chwilę obecną (do czasu, kiedy nie zdobędziemy HM 01 oraz Thunder Badge) nie ma tutaj nic ciekawego. Za wyjątkiem Gym'u naturalnie. Leczymy się, zapisujemy stan rozgrywki i - jeśli chcemy - idziemy potrenować do trawy na dole. Gdy już jesteśmy gotowi, udajemy się do Sali Gimnastycznej (północny-zachód).


[Kanto] Pewter City - Sala Gimnastyczna; Brock


W Sali w Pewter występują trenerzy mający Pokemony kamienne. Nie musimy walczyć z pierwszym trenerem, strzegącym lidera - możemy go obejść i od razu wyzwać na pojedynek Brocka. Nie jest to trener najmocniejszy, ale jeśli na początku wybraliśmy Charmandera, mogą być kłopoty (chyba, że ma lvl powyżej 14, bo wtedy uczy się ataku Metal Claw - dość skutecznego). Oto Pokemony tego trenera:

 • Geodude - lvl 12, Kamienny / Ziemny. Posiada ataki: Defence Curl (poprawia swoją obronę) oraz Tackle (zadaje nam obrażenia typu Normalnego).
 • Onix - lvl 14, Kamienny / Ziemny. Posiada ataki: Screech (bardzo zmniejsza naszą obronę, uwaga na ten atak!), Tackle (zadaje nam obrażenia typu Normalnego), Bind (atak, który co turę odbiera nam obrażenia) oraz Rock Tomb (bardzo silny atak kamienny).


PO wygranej walce otrzymujemy oczywiście odznakę kamienia (boulder badge) oraz TM39 - Rock Tomb, a także 1400 złota. Gwoli wyjaśnienia, TM to specjalny przedmiot, który może nauczyć naszego Pokemona wybranego ataku (w tym przypadku Rock Tomba) - Pokemon musi być oczywiście zdolny do nauczenia się tego ataku (mieć odpowiedni typ). Wychodzimy na zewnątrz i idziemy się uleczyć, po czym udajemy się na wschód, na Drogę numer 3. Po drodze zaczepi nas Profesor Aide i da nam przedmiot o nazwie Running Shoe's (buty do biegania). Od teraz, gdy podczas zwiedzania terenu będziemy trzymać przycisk B, nasza postać będzie biegła.


[Kanto] Pewter City - Route 3




Ta droga jest wręcz najeżona trenerami. Pokonujemy ich wszystkich w celu zdobycia doświadczenia - jeżeli jednak chcemy, niektórych z nich możemy ominąć (jak na przykład pierwszą trenerkę). Na począku idziemy w górę, pokonujemy Bug Catchera (obowiązkowo) i pędzimy w prawo. Także pokonujemy trenerów, umiejscowionych na drodze. Zmierzając cały czas w prawo, w końcu skręcamy w dół. Pokonujemy trenerkę z Jigglypuffem (jeśli chcemy) i przeszukujemy trawy - można znaleźć tutaj wiele ciekawych Poków. Gdy już uczynimy to, o czym mówiłem, udajemy się w górę, w prawo, w dół i w prawo, po czym idziemy w górę, na drogę numer 4. Na jej końcu znajdziemy Poke Center - leczymy się, po czym wchodzimy do dużej jaskini po prawej.






Mt. Moon to na dobrą sprawę nasza pierwsza jaskinia w grze. Ma ona kilka poziomów, wypełnionych Pokemonami, takimi jak: Zubat, Geodude czy Paras. Nie będę opisywał, jak dokładnie znaleźć poszczególne przedmioty. Powiem jedynie, iż na poziomie pierwszym umiejscowione jest Rare Candy (cudowny przedmiot, dzięki któremu Pokemon automatycznie zdobywa jeden poziom), dwa Potiony, Moon Stone oraz Escape Rope (lina, dzięki której natychmiastowo wydostajemy się na zewnątrz jaskiń, takich jak ta). Ze znalezieniem tych przedmiotów musicie sobie poradzić, a ja wytłumaczę, jak dojść w najprostszy sposób do wyjścia z jaskini.

Na sam początek idziemy w górę, później skręcamy w prawo (tutaj czyha na nas trenerka z dość silnym Clefairy). Następnie udajemy się znów w górę, znowu w prawo i po raz kolejny w górę (omijamy pierwszą drabinkę - jest tam jedynie członek Team Rocket, którego możemy, aczkolwiek nie musimy pokonać). Teraz idziemy w lewo (uważamy na biegającą trenerkę), później w dół, znów w lewo (tutaj czyha jeden trener), w górę (a tutaj jest kolejny) oraz na samym końcu w lewo. Tutaj jest drabinka (nieco powyżej jest Pokeball z Moon Stone'm - bierzemy go, przyda się na pewno). Schodzimy po drabince, przechodzimy długi, wąski korytarz i udajemy się po drabinie na drugi poziom jaskini.



Będąc na drugim poziomie jaskini, idziemy w prawo i schodzimy po mini-schodkach (tych podwójnych) w dół, po czym znów udajemy się w prawo. Pokonujemy członka Team Rocket i kierujemy się w górę. Przymusowo skręcamy w prawo, potem w dół, na końcu w lewo, w górę. Toczymy pojedynek z posiadający Rattatę i Zubata przeciwnikiem i idziemy dalej w górę. Spotykamy szalonego profesora - mówi, iż to on znalazł leżące obok skamieliny i zamierza ich bronić. Walczymy z nim. Posiada on następujące Pokemony (raczej słabe):

 • Grimer - lvl 12, Trujący.
 • Voltorb - lvl 12, Elektryczny. Uwaga na samodestrukcję!
 • Koffing - lvl 12, Trujący


Po pokonaniu naukowca mamy możliwość wyboru dowolnej skamieliny. Jeżeli w przyszłości chcemy mieć Pokemona o nazwie Kabuto, wybieramy Dome Fossil, a jeśli pragniemy mieć Omanyte - Helix Fossil. Idziemy ścieżką w lewo do wyjścia z jaskini (przy okazji zabieramy antidotum na truciznę). Trafiamy na Drogę 4.


[Kanto] Mt. Moon - Route 4

Ta droga jest praktycznie pusta. Idziemy w prawo. Możemy iść na górę i nauczyć któregoś z naszych Pokemonów ciosu Mega Punch bądź Mega Kick (od karateków). Jeśli już to zrobimy (gdy chcemy) pędzimy w prawo. Przeskakujemy kilka pali drewna i dochodzimy do zupełnie nowego miasta.








Cerulean City to właściwie pierwsze prawdziwe, interesujące miasto, w którym jest dużo rzeczy do zrobienia. Przede wszystkim - co widać już po wejściu do miasta - stoi tutaj sala gimnastyczna. Zmierzymy się tutaj z Misty - trenerką wodnych Pokemonów, oraz z jej pomocnikami. Walkę tę odkładamy jednak na później, bowiem wymaga to dobrych Pokemonów (szczególnie polecany jest tutaj Pikachu). Najpierw warto iść na północ, w stronę mostu.


[Kanto] Cerulean City - The Nugget Bridge: Przed Drogą numer 24


Tuż przy wejściu na most zaczepi nas nasz rywal - dobrze wytrenował swoje Pokemony i pragnie z nami zawalczyć. Oczywiście zgadzamy się i przystępujemy do (trzeciej chyba z kolei) bitwy. Tym razem przeciwnik ma następujące Pokemony:

 • Pidgeotto - lvl 17, Normalny / Latający.
 • Rattata - lvl 15, Normalny.
 • Abra - lvl 16, Psychiczny
 • Starter - lvl 17


Zdecydowanie najtrudniejszym Pokemonem do pokonania jest starter - jest on bardzo silny, a ponadto - jak już wiemy - odporny na specjalne ataki naszego Pokemona startowego. Abra nie powinna sprawić problemów, bowiem używa jednego ataku - Teleportu, który - jak wiadomo - nie działa podczas walki. Rattata również nie jest najpotężniejszym Pokemonem. Problem natomiast może zrobić bardzo dobrze wyszkolony Pidgeotto - ale co to dla nas (szczególnie, gdy mamy Pikachu w ekipie). Gdy pokonujemy rywala dostajemy od niego pewien przedmiot i 288 złota. Idziemy do Poke Center by zapisać i wracamy się na most.



Wreszcie udaje się nam dostać na most. Czeka nas tutaj seria sześciu walk ze średnimi trenerami. Toczymy po kolei pojedynki, aż w końcu dostajemy w nagrodę przedmiot o nazwie Nugget - można go sprzedać za bardzo godziwą cenę (5,000). Przed dalszą wyprawą w głąb uliczki 24 warto iść się uleczyć, no i oczywście zapisać stan rozgrywki. Zaraz po tym można udać się za most.


[Kanto] Cerulean City - Route 24


Idąc na północ, za mostem spotykamy Pokeball. Podnosimy TM z atakiem Attract. Na dole, w gąszczach trawy, czeka na nas trener posiadający liściaste Pokemony. Jeśli chcemy - pokonujemy go. Następnie idziemy w górę, tuż ku następnej drodze.


[Kanto] Cerulean City - Route 25

Ta droga jest wręcz najeżona przeciwnikami. Nie każdego z nich oczywiście musimy pokonywać - większość z nich jesteśmy w stanie ominąć. Warto jednak trochę sobie powalczyć - to bowiem bardzo łatwy sposób na zdobycie doświadczenia, szczególnie dla pokemonów wodnych i ognistych. W pobliskich trawach możemy spotkać, podobnie jak na poprzedniej drodze, bardzo ciekawe Pokemony - między innymi Abrę i Oddischa. Jeśli chcemy robimy to, a później idziemy w prawo. Pokonujemy ostatnią trenerkę i wchodzimy do domku na końcu drogi.

Rozmawiamy z Pokemonem stojącym na środku pokoju - dowiadujemy się, iż jest to człowiek. Postanawiamy mu pomóc - gdy wchodzi do specjalnej maszyny, podchodzimy do jego komputera i wciskamy A. W dowód wdzięczności Bill daje nam S.S. Ticket - bilet na statek S.S. Anne w Vermillion City. My jednak teraz musimy stoczyć walkę z misty - trenerką wodnych Pokemonów. Wracamy więc do Cerulean City.


[Kanto] Cerulean City - Sala Gimnastyczna; Misty




W przeciwieństwie do poprzedniej Sali Gimnastycznej, tutaj nie możemy ominąć wszystkich pomocników. Musimy więc z nimi zawalczyć - przynajmniej z tym drugim, bowiem pierwszego jeszcze jesteśmy w stanie obejść. W końcu, po wygranej walce z pomocniczką, przechodzimy do bitwy z Misty. Jest ona bardzo dobrą trenerką, jednak dobrze wyszkolony Pikachu sam powinien sobie z nią poradzić. A oto jej Pokemony (zaledwie dwa, ale niezwykle silne):

 • Staryu - lvl 18, Woda. Należy uważać, bo posiada możliwość regenerowania swoich punktów HP.
 • Starmie - lvl 21, Woda. Niezwykle silny Pokemon, którego głównym (i zarazem najsilniejszym) atakiem jest Water Pulse. Należy zwrócić na niego szczególną uwagę.


Po pokonaniu Misty dostajemy Odznakę kaskady (Cascade badge) oraz 2100 złota. Ponadto otrzymujemy TM z atakiem Water Pulse (tak, tym, którego używała Starmie). Wychodzimy z Sali, leczymy się i idziemy do chatki, przy której wejściu stoi policjant. Widząc bałagan idziemy na tyły (wyjściem) - rozprawiamy się z członkiem Team Rocket, który jest sprawcą całego zamieszania. Posiada on dwa, w miarę silne, Pokemony: psychicznego Drowzee oraz walczącego Machopa. Po jego Pokonaniu otrzymujemy, oprócz garści monet, TM z atakiem "Dig". W tym mieście na chwilę obecną wszystko jest zrobione, idziemy więc w dół na drogę numer 5 i 6.


[Kanto] Cerulean City - Route 5


Tutaj nie ma absolutnie nic ciekawego. Możemy udać się na poszukiwania nowych Pokemonów w wysokie trawy. Jeżeli jednak nie chcemy pozyskiwać żadnego nowego członka drużyny, rozglądamy się dalej. Droga do Safari jest zamknięta, więc musimy iść do podziemnego tunelu (jedyny nasz wybór) - i tak też robimy.


[Kanto] Cerulean City - Route 6


Idziemy cały czas na południe, pokonując napotykanych po drodze trenerów. przy okazji przeszukujemy trawy, w których można znaleźć wiele naprawdę ciekawych Pokemonów (rzadko spotykanych). Warto pokonać Bug Catchera z jednym Butterfly (daje dużo doświadczenia, a jest banalny do wyeliminowania). W końcu, po dwóch ostatnich walkach z piknikowiczami, i docieramy do zupełnie nowego miasta.





W tym mieście mamy sporo do roboty - bez zbędnych wstępów przechodzimy więc do działania. Na samym początku idziemy do domku obok Poke Center. Jego właściciel daje nam Old Rod. Mimo, iż można dzięki niej złowić jedynie Magikarpa, warto ją posiadać. Idziemy dalej, tym razem na północny-zachód. Wchodzimy do budynku, nad którego drzwiami umiejscowiony jest szyld. Rozmawiamy ze staruszkiem - prezesem Klubu Pokemonów. Dostajemy od niego przedmiot o nazwie Bike Voucher - dzięki niemu dostaniemy rower za darmo! Teraz możemy iść wymienić Spearowa na Farfech'd w domku obok klubu. Na zwiedzenie dalszych atrakcji przyjdzie czas - teraz udajemy się na południe, bo nasz statek właśnie odpływa.



[Kanto] Vermilion City - S.S. Anne


Statek ten jest jedynym miejscem w grze, które można odwiedzić tylko raz - dbamy więc, aby zabrać wszystko, co znajdziemy po drodze i stoczyć bój z każdym, kogo napotkamy - później nie będzie takiej okazji! Na początek muszę powiedzieć, iż warto odwiedzać każdą kajutę - nie będę mówił, co się w poszczególnych pokojach znajduje, ale powiem, iż czasem są to naprawdę ciekawe rzeczy. Gdy nasze Pokemony będą wyczerpane, możemy pójść do swojego przedziału i przespać się. Idźmy jednak dalej. Wchodzimy po schodach po lewej na górę, później idziemy w dół i w prawo. Na końcu korytarza skecamy w górę - zaczepia nas nasz rywal. Dobrze wyćwiczył swoje Pokemony i chce się z nami zmierzyć. Oto jego team:

 • Pigeotto - lvl 19, Latający / Normalny. Nie jest to przeciwnik najsilniejszy - Pikachu powinien na niego wystarczyć (jeśli mamy).
 • Raticate - lvl 16, Normalny. Bardzo wytrzymały Pokemon, o mocnym ataku Hyper Fang.
 • Kadabra - lvl 18, Psychiczny.
 • Starter - lvl 20.


Po pokonaniu rywala idziemy do kajuty kapitana - pomagamy mu z jego problemem żołądkowym (jedynie z nim rozmawiając) i w nagrodę dostajemy HM 01 - Cut. Upewniamy się, iż wszystko na tym statku już zrobiliśmy, po czym udajemy się do miasta, by stoczyć bój z liderem miejscowej Sali Gimnastycznej. Wpierw jednak się leczymy i przecinamy drzewko.


[Kanto] Vermilion City - Sala Gimnastyczna; Lt. Surge




Aby dotrzeć do tego lidera, który dysponuje Pokemonami elektrycznymi, należy pokonać trzech jego pomocników i odblokować kolejno kilka (dwa) kubełków w odpowiedniej kolejności. Jest to z pozoru trudne zadanie, na które sposobu sprawdzonego nie ma - wszystko jest generowane losowo, więc trzeba liczyć na szczęście osobiste. Można jednak powiedzireć, iż ZAWSZE drugi przycisk znajduje się obok tego pierwszego (u góry, z boku lub na dole). Gdy już sobie radzimy z przełącznikami, przechodzimy do lidera, którego skład przedstawia się następująco:

 • Voltorb - lvl 21, Elektryczny. Należy strzec się autodestrukcji, która zmiata z powierzchni ziemi i oponenta, i nas. Jeżeli mamy ognistego Pokemona, jego użycie jest przy nim wskazane.
 • Pikachu - lvl 18, Elektryczny. Pokemon ten niczym specjalnym się nie wyróżnia - nie jest zbyt silny.
 • Raichu - lvl 24, Elektryczny. Zdecydowanuie najsilniejszy Pokemon z ekipy lidera. Często używa ataku Shock Wave.


Po wygranej walce otrzymujemy (oprócz 2400 złota) Odznakę pioruna (Thunder Bage) oraz TM zawierający Shock Wave. Teraz wracamy do Cerulean City. Wychodząc z miasta jeszcze rozmawiamy z Prof. Aide, który mówi nam, iż Prof. Oak czeka na nas w okolicach Drogi numer 2. To tam wpierw się udajemy. Pędzimy na wschód od Vermilion City, do Diglett's Cave.


[Kanto] Vermilion City - Diglett's Cave


Diglett's Cave to skrót do Drogi numer 2. Najeżony jest spragnionymi walki Diglettami i kilkoma Dugtrio (warto je złapać, bowiem są naprawdę przydatne). Gdy już dochodzimy do Drogi numer 2, omijamy chatkę, w której chłopak chce się wymienić za Mr. Mime'a, ścinamy drzewko na dole i wchodzimy do przejścia na południu. Rozmawiamy z Aide - daje nam HM05, dzięki któremu pozyskujemy zdolność FLASH. Teraz wracamy się do Vermilion City i udajemy się na północ, z powrtoem do Cerulean.








W tym momencie nie mamy tutaj zbyt wiele do roboty - w końcu liderka sali gimnastycznej została pokonana. Miasto to odwiedzamy właściwie tylko po to, by odebrać rower (za kupon, który otrzymaliśmy dużo wcześniej). Tak też czynimy i udajemy się na wschód, gdzie drogę blokuje nam drzewko. Używamy świeżo zdobytego HM'a z umiejętnością CUT.


[Kanto] Cerulean City; część 2; Route 9


To prosty oddcinek, w którym znaleźć można kilka przedmiotów i powalczyć z mnóstwem trenerów. Zmierzamy cały czas na wschód, pokonując pobliskich trenerów, aż w końcu dochodzimy do Drogi numer 10.


[Kanto] Cerulean City; część 2; Route 10


To prosta droga, na której mamy do pokonania jedynie jednego przeciwnika. Są tutaj też wysokie trawy, w których można złapać ciekawe pokemony (takie, jak na przykład Voltorb). Jest tutaj również Centrum Pokemon, w którym możemy zregenrować swoje siły. Teraz jednak idziemy do jaskini, na zachód od Centrum.


[Kanto] Cerulean City; Rock Tunel




Rock Tunel to miejsce, w którym po raz pierwszy wykorzystamy umiejętność flash, aby po prostu rozjaśnić ciemną grotę. To bardzo długa jaskinia, wypełniona zarówno dzikimi Pokemonami, jak i trenerai ze swoimi stworkami. Najprostszą drogą do przejścia jaskini na pierwszym piętrze, jest udanie się w dół, w prawo, znów w dół (tutaj czeka nas przymusowa walka), w prawo i na końcu w górę. Następnie po drabince dochodzimy do drugiego poziomu.

Tutaj, na samym początku, idziemy w dół, później w lewo (gdzie czkea nas przymusowa walka), w górę (jeśli chcemy, zabieramy Revive leżące po lewej stronie - tutaj czeka nas kolejna walka z przymusu), w prawo, w górę (następna walka, którą jednak możemy ominąć), w prawo, w górę, w lewo (na pierwszym lub drugim zakręcia, i tak musimy zawalczyć), w górę (gdy wybraliśmy pierwszy zakręt) i po drabince na kolejny poziom.

Na następnym poziomie idziemy najpierw w dół (cały czas), w prawo (przymusowa walka), w górę do drabinki umiejscowionej obok trenera (nie musimy z nim walczyć). Teraz idziemy w lewo, w dół, w lewo (walka). Teraz możemy iść w dół, aby nauczyć jednego z naszych pokemonów ataku Rock Slam. My jednak idziemy w górę (jeśli tego nie chcemy) i w lewo (na górze jest Max Ether). Idziemy do widocznej z daleka drabinki.

Idziemy w dół, omijając po drodze trenerów, i skręcamy w lewo, następnie znów w górę. Jeśli chcemy, podnosimy Pearl - jeśli nie, idziemy w lewo. Walczymy z napotkanym trenerem. Teraz skręcamy w dół i - wreszcie - wychodzimy z tej męczącej jaskini. Idziemy w prawo, a następnie na południe i trafiamy do zupełnie nowego miasta.






Lavender Town to malutkie, jednakże bardzo tajemnicze miasto, zawierające pewną mroczną wieżę. Jest tutaj sklep oraz mieszkanie człowieka, który może zmienić imiona naszych Pokemonów. My jednak się leczymy, kupujemy niezbędne przedmioty, i udajemy się do głównej atrakcji miasta - wieży.


[Kanto] Lavender Town - Pokemon Tower


Na chwilę obecną nie mamy tutaj praktycznie nic do roboty - idziemy jedynie na pierwsze piętro i walczymy z naszym rywalem. Tym razem jego zespół jest o wiele silniejszy, niż za pierwszym razem. Posiada 25 poziom Pidgeotta oraz startera, 20 poziom Kadabry oraz dwa zupełnie nowe Pokemony (nie opisuję tego, bowiem zależą one od wybranego startera). Po pokonaniu rywala nie mamy nic większego do roboty (ale jeszcze tutaj wrócimy!), więc wychodzimy z wieży i kierujemy się na zachód.


[Kanto] Lavender Town - Route 8


Prosta droga, ale najeżona kilkunastoma trenerami. Nie musimy z nimi walczyć (jest tylko jedna obowiązkowa walka) - idziemy cały czas na wschód, a na końcu udajemy się podziemnym tunelem (na północy) na nową drogę. Idziemy tunelem, bowiem droga po lewej jest zamknięta.


[Kanto] Lavender Town - Route 7







gry, gry online, kody do gier, solucje do gier, minigry
Pokemon Fire Red
producent: Nintendo wydawca: Nintendo dystrybutor PL: b/d
premiera PL: brak danych premiera na Świecie: 01.10.2004
[Kanto] Celadon City




Celadon to bardzo, bardzo ciekawe, duże miasto, w którym mamy dużo rzeczy do zrobienia. Na początek idziemy do Centrum, by się uleczyć. Następnie udajemy się do budynku na południu (pierwszy od lewej) - to restauracja. Rozmawiamy w niej z umiejscowionym w prawym, górnym rogu panem - daje nam Coin Case, przedmiot, dzięki któremu możemy pograć sobie trochę w miejscowym kasynie. Teraz idziemy na północ, do jednego z wyższych, zielonych budynków (akurat ten jest przedstawiony na screenshocie powyżej). Gadamy tam z miłą, starszą panią - dostajemy od niej Herbatę (TEA) - wykorzystamy ją później. Teraz jednak udajemy się do Sali Gimnastycznej, by wyzwać na pojedynek miejscową liderkę.



[Kanto] Celadon City; Erika


Do Tej sali będziemy potrzebowali Pokemona znającego umiejętność CUT. Pokonujemy pomocników liderki i ścinamy drzewko, prowadzące do niej samej. Wyzywamy ją na pojedynek (stoi pośrodku). Erika do walki używa Pokemonów trawiastych - jeżeli więc na początku wybraliśmy Charmandera, teraz się sprawdzi. Liderka ma następujące Pokemony:

 • Victreebell - lvl 29, Trawiasty / Trujący.
 • Tangela - lvl 24, Trawiasty. Posiada bardzo silny atak, odbierający co turę życie naszemu Pokemonowi (Wrap).
 • Vileplume - lvl 29, Trawiasty / Trujący.


Po pokonaniu liderki otrzymujemy mnóstwo kasy oraz Odznakę tęczy (Rainbow badge). Otrzymujemy również TM, dzięki któremu któryś z naszych Pokemonów będzie w stanie nauczyć się ataku Giga Drain. Wychodzimy z Sali i idziemy się uleczyć. Teraz udajemy się do Game Corner (Salon Gier) - tam znajduje się, oprócz samej gralni, kryjówka Team Rocket. Uwaga: jest to zadanie opcjonalne. Lalka, która jesy wymagana do dalszych postępowań, równie dobrze może zostać kupiona w tutejszym centrum Handlowym! My jednak wykonamy to zadanie, w celu wzbogacenia Pokedexa i nabycia trochę doświadczenia. Gdy już jesteśmy w Game Corner, pokonujemy członka Team Rocket przy plakacie. Okazuje się, iż plakat odsłania tajne przejście - podchodzimy do niego i wciskamy A. Natychmiast wchodzimy do kryjówki.


[Kanto] Celadon City; Rocket's Hideout




Rocket's Hideout to mały loch, który moglibyśmy szybko przejść - gdyby nie mnóstwo przeciwników, czających się na drodze. Pierwsze piętro zawiera kilka itemów i pięciu trenerów (z dwoma musimy zawalczyć, a resztę możemy ominąć). Drugie piętro jest narazie nieważne, więc idziemy na trzecie. Tutaj kierujemy się w lewo, do strzałkowego labiryntu. Idziemy do pierwszej strzałki od lewej (w lewo) i wchodzimy na nią. Teraz się zatrzymujemy, idziemy w dół i przymusowo strzałką w prawo - w prawo. Idziemy w lewo, w dół i jeszcze raz w lewo i w dół, wchodzimy na pierwszą od góry strzałkę i już jesteśmy na dole. Walczymy z członkiem Team Rocket (jeśli chcemy) i idziemy jedyną, słuszną ścieżką na czwarte piętro.

Podnosimy ze stołu Max Ether oraz później TM z atakiem, pokonujemy członka Team Rocket, który pozostawia nam klucz. Teraz musimy wrócić na drugie piętro, które wcześniej ominęliśmy. Tak też czynimy.

Idziemy w lewo i przechodzimy przez kolejny strzałkowy labirynt. Na początku wchodzimy na dolną strzałkę, później idziemy w dół w pierwszą strzałkę po prawej (po drodze podnosimy przedmioty). Następnie idziemy w dół, w lewo, wchodzimy w górną strzałkę w dół, idziemy po strzałkach w prawo, w lewo. W końcu idziemy jedną ścieżką i wybieramy górną strzałkę. Idziemy dalej, jedyną drogą, i jedziemy windą na czwarte piętro.

Podnosimy ze stołu Calcium, pokonujemy dwóch pomocników szefa TR i walczymy z nim samym. Giovanni posiada następujące Poki:

 • Onix - lvl 25, Kamienny / Ziemny. Niezwykle wytrzymały na ataki.
 • Rhyhorn - lvl 24, Kamienny / Ziemny.
 • Kangaskhan - lvl 29, Normalny.


Po pokonaniu bossa otrzymujemy 2900 złota, a także zostawia nam Silph Scope. Teraz idziemy do windy i opuszczamy lokal (jedziemy na pierwsze piętro i szukamy schodów). Teraz idziemy na zachód od Celadon, przecinamy drzewko i odnajdujemy samotny domek (daleko na zachód). Dziewczynka w nim się znajdująca daje nam HM 02 - Fly. Następnie wracamy do Lavender Town, udając się do Wieży Duchów.











Leczymy swoje Pokemony w Centrum Pokemon i zaopatrzamy się w Potiony i inne itemy. Następnie udajemy się wprost do Wieży.


[Kanto] Lavender Town; część 2 - Pokemon Tower


Od razu odajemy się na drugie piętro. Tutaj nie ma nic ciekawego, oprócz naszego przeciwnika (jeśli nie pokonaliśmy go wcześniej, jak zalecałem) - zmierzamy na zachód i wchodzimy po schodach na trzeci poziom. Tutaj pojawia się mgła. Na tym poziomie są tylko trenerzy, porozmieszczanie gdzieniegdzie przedmioty i Pokemony-duchy, atakujące co jakiś czas. Idziemy dalej, aż docieramy na piąty poziom - tutaj możemy zregenerować swoje siły, wchodząc po prostu na pole do leczenia. Idziemy dalej - szósty poziom to kolejni, żądni walki, trenerzy. Wszyscy posiadają Pokemony-duchy: z czego Gastly to najczęstszy przypadek. Kontynuujemy, pokonując dalszych przeciwników, aż w końcu czeka nas walka z Marowakiem. Nie możemy go złapać, wiec go pokonujemy i idziemy na siódme piętro. Dotrzeć na nie możemy jedynie posiadając Silph Scope od szefa Team Rocket, lub Pokedoll ze sklepu w Celadon. Przed wejściem warto podnieść Rare Candy.

Na siódmym poziomie czeka na nas kilku członków Team Rocket. Pokonujemy ich i rozmawiamy z Mr. Fuji. Zaprasza nas do swojego domu. Bez wahania się tam udajemy i rozmawiamy z nim po raz kolejny. Otrzymujemy od niego Pokeflute - prszedmiot, służący do wybudzania śpiących Pokemonów, blokujących drogę (Snorlax) bądź też uśpionych podczas walki. Idziemy do Centrum i leczymy się.

Teraz mamy trzy różne opcje dalszej rozgrywki: możemy iść Drogą 12 do Fuchia City, iść tam Drogą 16, lub też udać się do zaatakowanego przez Team Rocket Saffron. My wybieramy opcję pójścia do Fuchia, na południe od Lavender.


[Kanto] Lavender Town; część 2 - Droga do Fuchia


Zmierzając cały czas na południe w końcu dochodzimy do miejsca, gdzie leży Snorlax - jeden z dwóch w grze (więcej nie spotkamy - tylko dwa). My złapiemy właśnie tego drugiego. Jako, że Droga 12 najeżona jest słabymi trenerami, cofamy się do Celadon City i idziemy na zachód. Kupujemy Great Balla w sklepie i budzimy Snorlaxa, leżącego na zachód od Celadon (Droga 16). Walczymy z nim (posiada kilka ataków, w tym Rest i Yawn) i osłabiamy go tak, jak tylko się da, po czym łapiemy go do swojej kolekcji. Teraz droga stoi otworem. Jeżeli nie chcemy złapać tego Snorlaxa, lub nie możemy, bo mamy za słaby tp Pokeballa, rozwalamy go, a w Fuchia kupimy sobie Ultra Balla i złapiemy tego drugiego.

Droga numer 16 to ścieżka stworzona wyłącznie dla rowerzystów. Na szczęście my mamy już swój pojazd, więc przejeżdżamy przez nią bardzo szybko (omijając lub walcząc z przydrożnymi trenerami). Wk końcu, przedzierając się przez Uliczki 17 i 18 docieramy do celu naszej rowerowej wycieczki.



 



Fuchia to bardzo interesujące miasto, w którym mamy sporo miejsc do odwiedzenia. Najpierw udajemy się, tradycyjnie już, do Centrum Pokemon, gdzie dochodzimy do siebie po ostatnich walkach. Następnie czas udać się do domku na południowym-wschodzie. Zastaniemy tam rybaka, od którego otrzymamy Good Rod - drugą naszą wędkę w grze. Teraz udajemy się do Sali Gimnastycznej - Safari Zone jeszcze nie odwiedzamy, bo lepiej zacząć od Sali.


[Kanto] Fuchia City - Sala Gimnastyczna; Koga


W sali w Fuchia mamy do czynienia z trującymi Pokemonami (choć pomocnicy lidera mają głównie Poki psychiczne). Tutaj są też niewidzialne ściany, z których przejściem nie będzie problemu. Najpierw idziemy na prawo, pokonujemy pierwszego trenera. Idąc wzdłuż prawej ściany (i pokonując drugiego pomocnika) dochodzimy do górnej ściany - idziemy wzdłuż niej w lewo, dochodzimy do końca, skręcamy w dół, w prawo, w dół, w lewo, w dół i pokonujemy trenera. Idziemy w prawo i w dół - szukamy dziury w niewidzialnej ścianie. Przechodzimy przez nią i dochodzimy do lidera, wyzywamy go na pojedynek. Posiada on takie oto Pokemony:

 • Koffing - lvl 37, trujący.
 • Muk - lvl 29, Trujący. Na niego trzeba zwrócić szczególną uwagę, a zwłaszcza na atak Sludge - zatruwa i jeszcze zadaje obrażenia.
 • Koffing - lvl 37, Trujący.
 • Weezing - lvl 43, Trujący. Najsilniejszy Pokemon Kogi. Nie powinien jednak sprawić nam, doświadczonym graczom, problemu.


Koga to znany z poprzednich części lider - w Pokemon Red / Blue / Green / Yellow był bardzo silnym, trudnym do pokonania przeciwnikiem. W Pokemon Gold / Silver / Crystal był już o wiele słabszy i prostszy do pokonania. Teraz jest jeszcze prostszy. Posiada wyłącznie, jak widać na powyższej liście, Pokemony typu trującego. Wszystkie mają ruch zwany Toxic, który też otrzymujemy po zakończeniu walki. Ruch ten nie zabiera (na początku) obrażeń, ale Pokemon nim zaatakowany zostaje zatruty z podwójną siłą, niż podczas zwykłego zatrucia.

Po wygranej z Kogą otrzymujemy wspomniany wcześniej TM oraz Odznakę duszy (Soul badge). Wychodzimy z Sali, lecimy się uleczyć i udajemy się do Safari Zone, na łowy.


[Kanto] Fuchia City - Safari Zone




Safari Zone to prawdziwe wyzwanie dla tych spragnionych wrażeń. Musimy tutaj znaleźć sztuczną szczękę (ważne!) oraz HM dający możliwość pływania po wodzie - na to wszystko mamy zaledwie 500 kroków. Podczas poruszania się po Safari, spotykamy Pokemony unikalne, nigdzie indziej niespotykane - nie ma jednak takich możliwośći, jak podczas zwykłej walki. Nie możemy więc ich osłabić, ani też użyć Ultra Balla do ich złapania. Przed wejściem do Safari otrzymujemy bowiem kilkadziesiąt specjalnych Safari Ball'ów, które musimy wykorzystać do łapania Poków. Stworków nie można Pokonywać, a jedynie ich karmić, przez co zachęcać do złapania. Jest to jedyna metoda na zdobycie tutaj rzadkich Pokemonów. My jednak zajmiemy się najpierw zebraniem przedmiotów, wymaganych do dalszego kontynuowania naszej przygody.

Na samym początku, po wejściu do Safari Zone, idziemy na północny-wschód, gdzie zobaczymy przejście do następnej części Safari. Idziemy tam i zmierzamy cały czas w prawo. Gdy zobaczymy schodki, idziemy w górę, po czym skręcamy w lewo i schodzimy po drugich schodkach (wyżej jest Leaf Stone, ale nim się teraz nie przejmujemy). Idziemy w lewo, potem w góre, a później - po platformie ze schodami - w prawo. Docieramy do chatki Rest House. Nie wchodzimy tam, lecz id
Komentarze
mggv dnia listopad 17 2011 04:45:15
brautkleider standesamt
Michael dnia czerwiec 13 2012 03:08:27
plus size dresses
Michael dnia czerwiec 20 2012 09:14:14
Cheap Wedding Dresses
Marlon11 dnia grudzień 30 2012 09:51:28
short evening dress short evening dress
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Sondy
SONDA
Jakiego poka z tych lubisz najbardziej

Dialge
Palkie
Giratine
Nic z tych poków
SONDA
Jaki jest twój ulubiony typ pokemona

Normalny lub dark
Ognisty
WODNY
Ro¶linny
Trucizna
Walka
Elektryczny
Kamień
Ziemia
Stal
Psychic
Bug
Dragon



Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

AngelBreld
14/02/2018 12:14
eansvnq http://www.basilicasanmar
tino.it/cintura-hermes-ar
ancione-244.html http://www.adidasschoenen
kopengoedkoop.nl/414-adid
as-superstar-roze-bloemen
.html http://www.okfash


Corpou79
08/12/2017 18:38
[url=http://www.gundam-se
ed.co.uk/rank.cgi?mode=li
nk&id=155&url=http://corp
o-sano-it.info/drivelan-u
ltra-come-funziona-parere
-recensioni-prezzo-dove-c
omprare-effetti-collatera<


Corpox96
05/12/2017 10:34
[url=https://www.petsmani
a.es/redirect.php?url=htt
p://corpo-sano-it.info/rh
ino-correct-come-funziona
-parere-recensioni-prezzo
-dove-comprare-effetti-co
llaterali-dosaggio-farmac<


Corpom43
05/12/2017 09:21
[url=http://php.upupw.net
/link.php?url=http://corp
o-sano-it.info/breastfast
-come-funziona-parere-rec
ensioni-prezzo-dove-compr
are-effetti-collaterali-d
osaggio-farmacia-la-compo<


Corpom95
01/12/2017 14:18
[url=http://mypiter.kz/re
direct.php?url=http://cor
po-sano-it.info/whitestri
ps-come-funziona-parere-r
ecensioni-prezzo-dove-com
prare-effetti-collaterali
-dosaggio-farmacia-la-com<


Corpou68
29/11/2017 16:25
[url=http://www.directslo
epvaren.nl/eracto-como-fu
nciona-opinion-comentario
s-precios-donde-comprar-e
fectos-secundarios-dosis-
farmacia-la-composicion-d
e-la.php]eracto como funci


Corpow15
29/11/2017 16:19
[url=http://www.liceoarti
sticolisippo-ta.it/stabli
ss-como-funciona-opinion-
comentarios-precios-donde
-comprar-efectos-secundar
ios-dosis-farmacia-la-com
posicion-de-la.php]stabli<


Corpou73
20/11/2017 19:22
[url=http://www.24ag.com/
home/link.php?url=http://
corpo-sano-it.info/probol
an-50-come-funziona-parer
e-recensioni-prezzo-dove-
comprare-effetti-collater
ali-dosaggio-farmacia-la-<


Corpoj23
16/11/2017 18:36
[url=http://bbs.hfut.edu.
cn/forum/home/link.php?ur
l=http://corpo-sano-it.in
fo/psorifix-come-funziona
-parere-recensioni-prezzo
-dove-comprare-effetti-co
llaterali-dosaggio-farmac<


Merlinjoymn
17/09/2017 07:41
sfxxrrv http://www.marjack.com.br
/form.php?idproduto=28 http://www.eccos.med.br/S
cripts/blake.asp?ec=65 http://www.mallorcaurlaub
-exklusiv.de/wp-admin/use
r/base.php?tee=103 htt


Archiwum
Sonda
SONDA
Ulubiony starter

Bulbasaur
Charmander
Squirtle
Chikorita
Cyndaquil
Totodile
Treecko
Torchic
Mudkip
Turtwig
Chimchar
Piplup
Ankieta
ulubione gry na nds

Pokemon pearl

pokemon diamond

pokemon platinum

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
° Pokémon Mystery Dungeon: Red Rescue Team
RECENZJA
Legendy
rekrutacja legendary trio
kody na vba
Rekrutacja mew,celebi,Jirachy
Na Forum
Najnowsze Tematy
the remembrance so y...
never ever be worrie...
finding home busines...
the best way to supe...
standard article adv...
Najciekawsze Tematy
problemy ze zdoby... [12]
wasze ulubione st... [11]
Odliczamy od tysiąca [9]
co mam zrobic wgold? [9]
legendarne poki [8]
Tłumacz-Translate
Ostatnie Artykuły
nasza strona pokemon
Pokemony Crystal "So...
Odcinek 1
Odcinek 2
Reklamy
Pokemon Valhalla

PokeRang
A
Poke Land!

Razor 2 modified and ported for PHP-Fusion by KOLUMB   Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license. 1,794,658 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie